Daniela Daňová
Jan Kučera (9.A)
doprovod hlídek: Lucie Zadrobílková(8.A) a Lenka Papšíková (9.A)

Také naše škola se zapojila do výuky první pomoci  a poté do aktivit Hlídek mladých zdravotníků...
všechny zapojené žáky moc chválíme a těm, co školu reprezentovali na okresní soutěži,  moc děkujeme.
Všichni podali fantastický skvělý výkon!!

Malá fotoreportáž ze soutěže, článek je dole!
a
čekáme na zahájení, napětí by se dalo krájet.... co se bude dít...
a
svačíme, bavíme se...čekáme
a
a už to vypuklo, družstvo Vendulky začalo svou práci na stanovišti 5 - obvazová technika
a
a
simulovaná nehoda na kolečkových bruslích, zlomenina, poraněná brada... odřeniny
ti figuranti ale naříkají a kvílí.... zdravotníky to trošku zaskočilo
a
mdloby... s tím si poradíme!
a
anafylaktický šok - i ten umíme zvládnout....
a
hlídka 3.A po výkonu - to už se všichni smějeme, ale byl to stres!
a

hlídka 3.B poslouchá hodnocení rozhodčí...
a
3.B před akcí... obavy, únava, stres... ale my to zvládneme!!

a
3.A na stanovišti č. 1 - to byl poslední úkol!
a
získali 3. místo ve velké konkurenci, výborně!!
a
pár závěrečných slov a je po všem... tak zase příště...

Moji milí,

kdyby se mi kdykoliv stala nehoda, byla bych ráda,
kdybyste v týmu, který mi bude poskytovat 1.pomoc
byli právě Vy, protože jste dobří, šikovní a odvážní...
všichni... do jednoho.
Hodně jste se naučili a pokud vytrváte,
příště se naučíte ještě víc.

Máte na to!!

BLAHOPŘEJI!!
a děkuji za Vaši práci v kroužku mladých zdravotníků Sychrov.

J. Ševčíková

odkaz na stránky mladých zdravotníků Sychrov - zde! včetně výukových materiálů
odkaz na soustředění zdravotníků ve škole - zde !

Naše poděkování patří:
Mgr. Věře Magdaleně Janírkové a paní vychovatelce Janě Pařízkové
členkám ČČK paní Šimčíkové, Chrobákové a Čunkové
...za nezištnou pomoc při výcviku mladých zdravotníků,
vše konaly zdarma a ve svém volném čase, za což jim buď velký dík!!

Okresní kolo - 6.5.2010

Ve čtvrtek 6.5.2010 se  ve Vsetíně konalo okresní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků pro žáky I. a II.stupně základních škol pod taktovkou Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Vsetíně. Přes velkou nepřízeň počasí se na soutěži sešlo 10 pětičlenných družstev žáků 1.-5.tříd a 9 družstev žáků 6.-9.tříd.

Na soutěžící čekalo 5 stanovišť, v rámci kterých měli ukázat, jak by si poradili například s ošetřením krvácivých zranění po srážce bruslařů či pádu cyklisty, jak by ošetřili kamaráda, kterého píchla vosa a on má na její jed alergii, jak by ošetřili zlomeninu, jak popáleninu, museli prokázat schopnost resuscitovat člověka, či názorně předvést, jak by pomohli kamaráda transportovat z nepřístupného terénu.

Vynikajícími figuranty byli žáci ze Základní školy Trávníky, které maskérky šikovně upravily tak, že zranění, zejména ta krvácivá, vypadala absolutně reálně.

Největším problémem u mladých zdravotníků byl zřejmě stres a obava, aby vše udělali dobře, mnozí byli zaskočeni aktivním přístupem figurantů, kteří nejen že měli hrozivá zranění, ale dokonce i naříkali a sténali, prostě jako v reálné situaci při nehodě. Byla to určitě dobrá škola pro všechny mladé zdravotníky.

Nad správným a regulérním rozhodováním bděla již tradičně hlavní rozhodčí paní Irena Šimčíková.

V mladší kategorii získali zaslouženě prvenství žáci ze ZŠ Janová a budou nás jistě skvěle reprezentovat v krajském kole. Na druhém místě skončila hlídka ze ZŠ Huslenky a na třetím místě hlídka 3.A ze ZŠ Vsetín, Sychrov.

Ve starší kategorii již tradičně vyhrála Mládež ČČK Lidečko a také postupuje do krajského kola, na druhém místě zůstali jen s rozdílem dvou bodů mladí zdravotníci ze ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí a na třetím místě hlídka ZŠ Hovězí.

Jak správně uvedl ředitel Oblastního spolku ČČK Vsetín Milan Sekáč, všichni zúčastnění mladí zdravotníci jsou vlastně vítězi, protože se cosi nového naučili, nacvičili si reakce a postupy, které jim mohou jednou pomoci zachránit zdraví i životy.